Ubezpieczenia

O czym należy wiedzieć przed wyjazdem do RPA?

RPA to kraj polecany. Aczkolwiek, nie można myśleć o wyjeździe do tego państwa bez ubezpieczenia turystycznego. Dla siebie oraz dla każdej osoby z rodziny. Przed wylotem należy dowiedzieć się na co należy uważać, aby mieć pewność, że polisa turystyczna zostanie przygotowana zgodnie z oczekiwaniami.

Niebezpieczeństwa w RPA

Do Republiki Południowej Afryki jak najbardziej warto jechać. W szczególności, że plażę kuszą do słodkiego lenistwa. W tym kraju należy jednak unikać:

  • jeżdżenia samochodem po zmroku – tym bardziej, że na ulicach mogą pojawić się dzikie zwierzęta,
  • przebywania w niebezpiecznych dzielnicach po zmroku – rabusie nie mają dla nikogo litości, nawet dla bezbronnych turystów,
  • publicznej służby medycznej – niestety, ale jej poziom jest daleki od tego, do czego przyzwyczajeni są Polacy, a także pozostała część Europejczyków.

Bezpieczeństwo w trakcie podróży

Ubezpieczenie na wyjazd do RPA powinno obejmować wszystkie wymienione wyżej niebezpieczeństwa. W tym koszty leczenia w prywatnych gabinetach medycznych, czy nawet w szpitalu. Uwaga! Koszty leczenia są stosunkowo wysokie, dlatego zalecane jest utrzymanie min. na poziomie 200 000 złotych. Warto wziąć pod uwagę ubezpieczenie bagażu. W szczególności, jeżeli w środku znaleźć można cenne rzeczy. Bagaż zostanie ubezpieczony nie tylko na wypadek sytuacji do których może dojść na lotnisku. Również, jeżeli turysta padłby ofiarą rozboju na ulicy, również może liczyć na wsparcie finansowe ze strony swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. 

 

Zobacz inne:

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/