Ubezpieczenia

Wakacje w Indonezji? Sprawdź, jak się przygotować

Indonezja to państwo, do którego z chęcią podróżują nie tylko Polacy. To położone w północno-wschodniej Azji i Oceanii państwo kusi ciepłym klimatem, pięknym morzem i wyjątkowymi plażami, które doceni każdy, kto planuje pełen relaks podczas urlopu. To wyjątkowy kraj, który położony jest na wyspach, co tylko dodaje niesamowitego uroku, jednak dla wielu osób dużym zaskoczeniem może być także kulturowa różnorodność tamtego rejonu. Chcesz, aby Twoje wakacje były niezapomniane? Odpowiednio się do nich przygotuj!

Zanim wyjedziesz do Indonezji

Planując wycieczkę w tak egzotyczny zakątek świata pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić czy przed wyjazdem musisz zrealizować obowiązkowe szczepienia. Informacje takie z całą pewnością znajdziesz na stronie Ministerstwa Zdrowia. Możesz również zasięgnąć porady lekarza medycyny podróży, który dokładnie wyjaśni wszelkie wątpliwości, a także podpowie z jakimi zagrożeniami w kontekście zdrowia możesz mieć do czynienia na miejscu oraz jak przygotować swoją apteczkę przed wyjazdem. To doskonały sposób, aby uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, a często także wizyty w tamtejszej służbie zdrowia. Jednak nie możesz polegać wyłącznie na apteczce. O czym jeszcze musisz pamiętać?

Nie rezygnuj z ubezpieczenia!

Zanim wyjedziesz, poza lekarzem medycyny podróży odwiedź także agenta ubezpieczeniowego lub skorzystaj z możliwości wykupienia polisy online. Dlaczego? Jadąc tak daleko nigdy nie masz pewności czy akurat nie zachorujesz? Albo staniesz niefortunnie i uszkodzisz kończynę? W Polsce takie sytuacje pozwalają skorzystać z pomocy w ramach NFZ, ale w Indonezji Twoje ubezpieczenie zdrowotne nie przyda się na nic. Jedynym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniej polisy, która zagwarantuje pokrycie kosztów leczenia oraz ewentualnego transportu (w tym medycznego) do kraju.

 

Pozostałe wpisy:

Ile czasu na ubezpieczenie auta po zakupie

Małe tablice rejestracyjne

Zdjęcia do autocasco

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/