Ubezpieczenia

Podróżowanie w czasach koronawirusa

W czasach koronawirusa podróżowanie na pewien czas zostało dość mocno ograniczone. Aczkolwiek, teraz można wyjeżdżać już za granicę z pełną swobodą. Należy jednak wziąć pod uwagę możliwość zachorowania na Covid-19. Czy ubezpieczenie turystyczne będzie uwzględniało ten rodzaj choroby i ewentualną kwarantannę?

Typowa polisa turystyczna

Jeżeli ktoś wyjeżdża do kraju, gdzie zanotowano wysoką transmisję koronawirusa nie może myśleć o tym, aby oszczędzać na tym wariancie polisy. W szczególności, że zachorowanie oznacza konieczność odbycia kwarantanny i to w zupełnie obcym kraju. Na szczęście, na takie wypadki można się w odpowiedni sposób ubezpieczyć. Obecnie tylko niewielka ilość ubezpieczycieli wyłącza ze swojej ochrony zachorowanie na Covid-19. Na wypadek tej choroby można liczyć chociażby na podstawową ochronę. Co ona dokładnie obejmuje?

Zakres ochrony dla turysty

Ochrona ubezpieczeniowa na wypadek koronawirusa w wersji podstawowej obejmuje zwrot kosztów leczenia wynikających z samej tej choroby w czasie wakacyjnego wyjazdu. Aczkolwiek, należy sprawdzić, czy polisa ujmuje te koszty do ogólnej sumy, czy jest o nich wspomniane osobno. Przy tej okazji warto się jednak upewnić, czy ubezpieczyciel przewiduje ewentualne koszty odbycia kwarantanny w osobnym miejscu, czy też możliwość podróży osoby chorej w specjalnych warunkach. Tak, tego typu ochrona podnosi cenę składki, ale jest koniecznością, jeżeli każda osoba podczas zagranicznego wyjazdu chciałaby czuć się pewnie, bez obaw o swoje zdrowie, a także finanse. 

 

Podobne wpisy:

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

Jazda bez ubezpieczenia

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/